Tagasi juurte juures

Ehedate ja luuüdini mõjuvate reisielamuste nimel tuleb teha mugavuses järeleandmisi ning elada ja kulgeda nagu kohalikud. Selline loosung huulil, tellisime eile õhtul endale tänaseks Ellast Tissamaharamasse sõitmiseks takso. Mõnulesime oma valgete laiaks istutud tagumikega pehmel tagaistmel ja lohutasime end mõttega, et võimalusi 33kraadise palavuse käes rahvast täis okseekspressis kolm tundi püsti kõõluda tuleb kindlasti veel.

20140124-IMG_1135

image

Sri Lanka on väike riik, vaid veidi suurema pindalaga kui Eesti. Inimesi elab siin aga üle 20 miljoni. See ilmselt selgitab, miks kõigile ei jagu sellel saarekesel ruumi ja osa inimesi – näiteks turistid, kes on kodust kaugel haavatavamad – suunatakse elama puu otsa. Puid on Sri Lankal külluses ja kui sobilikumad eluks kohandada, mahuks siia saarele veel 20 miljonit inimest.

image

Meie puukodul on suurepäraseid omadusi: siin on hea ventilatsioon, rahustav sirin&kõrin&nagin-saund, meil käib külalisi, eriti kui tuled kutsuvalt põlevad. Miks me siit omal ajal üldse alla kippusime? Igatahes meie oleme tagasi juurte, õigemini küll ladva juures, kustutame nüüd tule ja hakkame moskiitovõrgu all looduse sümfooniaid kuulama. Loodetavasti ei viruta pärdikud öösel me pastlaid ära.

20140124-IMG_1104

image

 

 

3 thoughts to “Tagasi juurte juures”

  1. Peaks Hiiumaale ka sellise pesa puu otsa ehitama, hea mõte:) Ainult, mis see seal viimasel pildil mööda bambustoru voolab, kas vesi või…?

    1. Jah, see on dušš, sooja veega sealjuures, kütab muidugi päike. Eriti äge on duširuumi äravool mu meelest. Vetsupott on samas moodne, nagu kraanikausski. Kõik seinad on lahtised, kolmes seinas saab bambusrulood alla lasta kaitseks võõraste pilkude eest. Pärast päikeseloojangut algavad siin millegipärast tuuleiilid, maja kägiseb päris häälekalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.