15 aastat karvadeta

Oleme pidanud juba paljudele tuk-tuki-juhtidele seletama, et ei, me ei taha tuk-tukki, meile meeldib bussiga sõita: meiesugused hiiglased ei näe tuk-tukist korralikult välja (see on liiga madala katusega) ja pealegi on bussisõit palju lõbusam. Hinnavahest pole mõtet rääkidagi. Täna vastas üks juht selle peale, et bussisõit on ju ohtlik. Humorist! Bussid on tõepoolest siinse liikluse kõige ohtlikumad sõidukid, aga kõige suuremat ohtu kujutavadki need ju tuk-tukkidele.

 

image

 

 

image

Igatahes kimasime keskpäeval bussiga paar küla edasi, et minna haudejaama. Nii võib vist nimetada kohta, kus akvaariumis liiva sees kilpkonnamune hoitakse, kuni pisikesed merikilpkonnad end munakoorest ja liiva alt välja murravad, et siis basseinis mõned päevad kosuda ja seejärel juba meres endale uus kodu leida. Selle haudejaama olemasolust saime muide teadlikuks tänu sääskedele, kes varahommikul tuulevaiksel ajal meie avatud aknast sisse tungisid ja Ahtot terroriseerima hakkasid – tema ei viitsinud ööseks võrgu alla ronida ja seetõttu avanes talle suurepärane võimalus osa uneaega guugeldades veeta.

20140129-IMG_2042

20140129-IMG_2026

 

 

Pärastlõunal suundusime ühte vürtsifarmi ja lasime endil reisi lõpuks valvsuse kaotanuna ka veidi nahka üle kõrvade tirida. Meie eesmärk oli tegelikult otse algallikast soodsalt maailma parimat kaneeli soetada – nimelt on Sri Lanka kaneel (Cinnamomum Zeylanicum) palju väärtuslikum, aga ka kallim kui Hiina kaneel ehk kassia (Cinnamon Cassia), mida läänes laialt ehtsa kaneeli pähe kasutatakse ja mis sisaldab Euroopa Liidus hiljuti palju kära tekitanud kumariini umbes tuhat korda rohkem kui Sri Lanka kaneel.

Kõndisime seega ringi riiklikus vürtsiaias, kohalik giid erinevate taimede kohta selgitusi jagamas. Paljude taimede juures oli ka pingike ja pingikesel purgike sellest taimest valmistatud loodusliku droogiga. Muidugi oli neil kõigil imelisi omadusi, mida giid meile ka varmalt tutvustas – polnud häda, mille vastu sealt aiast abi poleks saanud, kui lampjalgsus vast välja arvata.

image

Ühel hetkel tahtis mees meile demonstreerida, kuidas üks nende taimekreem suudab kuue minutiga nahalt kõik karvad maha võtta. Vähe sellest, seda kreemi iga kahe nädala tagant kokku kuuel kuni üheksal korral peale kandes pidi karvasibul hävima ja karv ei kasva tagasi mitte enne 15 aastat. Sedasama kreemi pidid kasutama kohalikud mungad, et oma pead kiilana hoida.

Kõlas nagu revolutsioon karvaeemaldusmaailmas, seega oli Ahto nõus ohverdama oma säärelt lapikese jagu karvu. Üllatusena toimis see väga tõhusalt: nahk oli pärast kreemi eemaldamist sile nagu beebi pepu ja boonusena ei saatnud kogu protseduuri vastik keemiahais. Muidugi ei saanud ma selliste lubadustega imetoodet ostmata jätta, kuigi ühe purgikese hind oli 2500 ruupiat ehk 14 eurot. Nüüd tuleb ainult välja mõelda, millistest karvadest oma kehal järgmiseks 15 aastaks vabaneda. Kui karvad peaksid siiski enne tagasi kasvama, võin süüdistada vaid iseennast – mis ma siis koonerdasin ega ostnud nelja purki, nagu mees soovitas, vaid ainult kaks… Nii palju oidu mul siiski jätkus, et mitte osta siit vürtse, kuigi valik oli täiuslik. Olime selleks ajaks juba kursis, mis kaneel umbes maksta võib, ja küsitud kaks korda kõrgem hind pani häirekella helisema. Tore siiski, et vahelduseks ka klassikalist turistilollitamist ette tuleb – ajule on vaja aeg-ajalt selle funktsioone meelde tuletada.

Lõpetuseks tahan tänada kohalikku ilmataati, kes üritab juba teist päeva järjest pilvisuse ja vihmahoogudega meid ees ootavat kliima- ja keskkonnavahetust kergemaks teha. Võimalus, et mingi force majeure meid siia seiklema jätab, pole nagunii kuigi tõenäoline.

image

PS! Kui keegi peaks olema eilses postituses toodud homaarihinna peale juba lennukipiletid Sri Lankasse ära ostnud, palun siiralt vabandust, aga irvitan ka pihku. Kust meie pidime lollide idaeurooplastena teadma, et eile hoopis hiidtiigerkrevetti sõime. Nime me talt ei küsinud, näitasime lihtsalt näpuga. Täna kohatud veel suurem elukas tekitas aga põhjendatud kahtlusi ja olime sunnitud tõe huvides ka selle ära mekkima. Meie väiksemat kasvu homaar maksis 3000 ruupiat ehk u 17 eurot.

image

 

2 thoughts to “15 aastat karvadeta”

  1. Loodan, et te kõiki karvu seal maha ei aja. Meil oli täna hommikul 18 kraadi külma. Nadalavahetuseks lubas 2 -8 kraadi.

    1. Suurem karvatustamine saab ikka kodus toimuma, kui üldse. :) Siin on jaanuari kohta ebatavaliselt olnud vihma — kliima muutub, kurdavad ka kohalikud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.