Mot, hai, ba, yo!

Täna vaatasime Hoi Ani läbi kaamerasilma. Noppisime mälestuseks nii linnavaateid kui ka inimesi. Siinne vanalinn on väga kena, aga lõpuks pidime tõdema, et meie maitse jaoks natuke liigselt turistipesa.

Inimesed on lahked ja sõbralikud, aga masinavärk töötab täistuuridel selle nimel, et me siia võimalikult palju raha maha jätaksime — pakkumisi midagi osta või mingil tuuril osaleda tehti pea igal sammul. Toredaid kaadreid saime sellegipoolest ja mõne nimel olime valmis turistilõksu ka vabatahtlikult kinni jääma.

image
Võtsime pooletunnise paadisõidu ainult selle pärast, et saaks seda lahedat hambutut vanameest lähemalt uurida ja pildistada.
0306_123027_0089
Inimesed vananevad Vietnamis kuidagi kaunilt.
0306_122317_0085
Koolilapsed kannavad iga päev valget särki ja kaelarätti.
Puuvilju kandvad naised pakkusid end ise pildistamiseks välja ja olid lahkelt valmis ka turistile foto jaoks oma kooku laenama -- küllap lootsid nii kergemini puuvilju müüa.
Puuvilju kandvad naised pakkusid end ise pildistamiseks välja ja olid lahkelt valmis ka turistile foto jaoks oma kooku laenama — küllap lootsid nii kergemini puuvilju müüa.

Ehe elu leidis meid siiski ise üles. Teel õhtust sööma kurdistasid meid rütmikad detsibellid hotelli kõrvaltänaval. Pidime muidugi asja lähemalt uurima ja sattusime lärmakale sünnipäevapeole Vietnami moodi.

image

Peost võttis osa umbes 25 meest. Meid kutsuti ühinema, tõsteti kohe vanad head tahulised stakanid ette ja valati õlut. Süüa pakuti ka. Peol oli oma juht, kes hoolitses selle eest, et klaasid oleksid pidevalt servani täis, samuti õhutas ta peolisi üksteisega kokku lööma. Vietnamlased kasutavad selleks väljendit mot hai ba, yo! ehk üks, kaks, kolm, sees!

image

Kõrvulukustav karaokemuusika tuli läbi võimenduse sündimängija sõrmede alt. Peolised laulsid õhtujuhi eestvedamisel kordamööda Vietnami poppi. Lugude vahele miksis DJ üleminekuks tantsutümpsu. Lisaks oli vaeva nähtud valguspargiga. See kõik oli püsti pandud otse tänavale.

image

Meilegi üritati korduvalt mikrofoni pihku suruda. Mina keeldusin kartusest, et äkki julgustab see ka Ahtot laulma. Kes on Ahtot laulmas kuulnud, teab, mida ma mõtlen. Piirdusime tantsimisega. Õhtu edenedes liitus peoga ka õrnemast soost uudistajaid, kes siiski hoidsid veidi eemale. Küsimus Vietnami naiste peokommete ja õllejoomise kohta jääb seetõttu endiselt õhku rippuma.

2 thoughts to “Mot, hai, ba, yo!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.