13 ja reede ehk mis kõik juhtumata jäi

Kui reis algab 13. ja reedel, võib juhtuda igasugu asju.

Turvakontroll võib sind kahtlaseks pidada ja kõrvale kutsuda. Käsipagasina plaanitud kott võib sääsest elevandiks paisuda ja pead selle pagasiruumi saatma, riskides võimalusega, et maandute eri kontinentidel. Lend võib hilineda ja jääd jätkulennust maha. Või tuleb Helsingi lennujaama restoranis ettekandja vabandama, et läheb veidi kauem – kokk tegi kogemata vale pitsa (mõnele see 13 ja reede lihtsalt ei sobi!) ja pakub kompensatsiooniks tasuta kohvi. “Milline tore kuupäev,” nendime ja naudime pärast hilinenud sööki ja klaasikest õlut rõõmsalt oma priilt saadud latesid. Seejärel teeb Ahto väikse treti ninapuuderdustuppa, kust naaseb hüüdega: “Ruttu! Last call Qatari lennule!” Hea, et kuskilgi on lennujaama teadaanded hästi kuulda …

Muidugi oli meil hästi meeles, kuidas Vietnami lennule jõudsime Moskva lennujaamas ainult tänu asjaolule, et see väljus veerandtunnise hilinemisega (Ahto usub, et just meie tõttu, ja tõsi on, et värav oli tookord juba suletud ja kui peale jooksime, hakkas lennuk ka kohe liikuma). Seekord plaanisime tõepoolest asjalikumad olla. Mis ka peaaegu õnnestus – vähemalt ei kõlanud üle lennujaama kutseid nagu paar tundi varem Tallinnas: “Härra Sauter Peeter! Teid oodatakse viivitamatult Frankfurdi lennu väravasse.” Lennujaama restod-baarid on ilmselgelt veel liiga odavad!

Nüüdseks oleme end sisse seadnud Hongkongi ühe peatänava majutuskohta, mis asub – oh üllatust – samuti 13. korrusel. See tuba sobib meie reisistiiliga suurepäraselt: ruumi jagub vaevalt ümberpööramise jagu, aga kõik vajalik on olemas. Pärast pea 20 tundi kestnud lennumaratoni on meie jõutagavarad aga ammendunud ja ühtki tõsiseltvõetavat seiklust ei ole me suutnud endale siin pärast kohalejõudmist veel korraldada. Väljamagamiseni!

Peatänava poolt üsna viisakas, on meie maja sisehoovist vaadates pehmelt öeldes huvitav. 13. korrusele on end suutnud mahutada viis-kuus majutusettevõtet. Selliste tubadega nagu allpool pole see õnneks keeruline.

Ruumi on vähe, aga meie aastane WC-paberi varu mahtus siiski ära.

4 thoughts to “13 ja reede ehk mis kõik juhtumata jäi”

  1. Küsimus: Kui see uks välisuks, siis kuidas te sisse saite? See ju avaneb voodi poole?
    Marti

    1. Tahaks öelda, et avaneb 10 cm ja me libistame end sealt läbi, aga tegelikult on kõik täpselt välja rihitud, voodi on seinast eemal. See pole Hongkongi kontekstis kaugeltki väike tuba, täna nägime ühest aknast, kuidas tapeediti sama suurt tuba, nagu on meie voodi.

  2. Hotell näeb väljastvälja nagu filmides, kus sellistes juhtub tavaliseltigasugu kriminaalseid asju,j a seest nagu hullimaja palat :) Aga kindlasti ootab teid järgmises riigis mõnus lehtla türkiissinise laguuni ääres ja mohitod palmilehe all :)

    1. Väga sümpaatne omanik teatas saabumisel meie pikkust nähes, et annab meile suurema toa. :) Seejuures vahetatakse meil iga päev rätikuid ja koristatakse. Asukoht ei saaks ka enam parem olla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.